ВИДЕО: Пет приведени, 30-тина мигранти пронајдени во полициска акција во кумановско Лојане

Од:

Пет лица се приведени, а 30-тина мигранти се пронајдени при претреси на 10 објекти, во рамки на акцијата на специјалните полициски единици утрово во кумановското село Лојане.

Акцијата на специјалните полициски единици која почна утрово околу 8.30 часот, за разбивање криминални групи кои криумчареле мигранти, потврдуваат од МВР, се уште трае.

Повеќе информации за акцијата, од МВР најавуваат за подоцна.

Би можело да ве интересира

СВР Велес со детали за тепачката меѓу директорите во Кавадарци

Ана Ололовска

Кривична пријава против инспектор во општина Битола за примање поткуп

Ана Ололовска

Измамен жител на Пробиштип, му одзеле 1.000 евра

Ана Ололовска

Повредена 53-годишна работничка во фабрика во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повреден мотоциклист од Битола

Ана Ололовска

41-годишен маж се обидел да силува малолетник од тетовско

Ана Ололовска