Пешак прегазен на мостот „Гоце Делчев“ во Скопје

Од:

Маж е прегазен денеска пред мостот „Гоце Делчев“ во Скопје во близина на Владата. Во него, според првичните информации удрило возило БМВ Х5 со кумановски регистарски таблички.

dobivaj vesti na viber

Нема детали за возраста на прегазеното лице.

Полицијата го обезбедува местото, присутна е и Итната помош.

По увидот ќе се знаат повеќе информации во врска со идентитетот на починатиот човек.

Би можело да ве интересира

Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје

Македонка загина на работното место во Данска

А1он

Тетовец ја нападнал сопругата

Прегазен малолетник во Прилеп, возачот избегал

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево-Охрид

Катерина Павлова-Николовска

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска