Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Од:

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, а пет лица со лесни телесни повреди во четири од вкупно осум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Од сообраќај, според податоците на СВР Скопје, полицијата исклучила еден возач пред да се стекне со право на управување на моторно возило и едно нерегистрирано возило.

Со специјалното возило „пајак“ подигнати се 56 возила.

Казнети се и двајца пешаци кои поминале коловоз вон пешачки премин.

Би можело да ве интересира

371 санкционирани возачи во Скопје, од кои 120 за пречекорена брзина

Ана Ололовска

Засилени сообраќајни контроли во Штип: 114 санкционирани возачи

Ана Ололовска

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради посетата на Борут Пахор

Ана Ололовска

Во Скопје санкционирани 393 возачи, од кои 164 за пречекорена брзина

Ана Ололовска

Голема акција за санкционирање непрописно паркирани возила на Кејот „13 Ноември“

Ана Ололовска

Засилени сообраќајни контроли во Штип: 50 казни за еден час

Ана Ололовска