Пензионерка од Скопје олеснета за 2.700 евра

Од:

На 29.9.2022 во 20.30 часот во Полициската станица Аеродром, 84-годишна скопјанка пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 60.000 денари и 1.700 евра. Според пријавеното, лицето ѝ се јавило околу 17.30 часот и ја известило дека нејзината ќерка предизвикала сообраќајна несреќа во која починало дете и доколку сака да ја спаси од затвор ќе треба да му даде пари.

dobivaj vesti na viber

Како што е пријавено, тие се договориле, по што му ги дала парите, а откако ќерка ѝ дошла дома таа сфатила дека е измамена. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Семејството на прегазениот битолчанец: „Правораздавачите“ се имуни на лелеците од родителите, неколкуте проценти доверба кои ги имаат им се многу

Како наводниот Дејан ги организира измамите и кој ги зема парите: ново сведоштво од Скопје

Кристијан Ландов

Млад охриѓанец тешко повреден во сообраќајка

(ВИДЕО) Апелација смета дека со 18-месеци затвор ќе го превоспита возачот кој прегази и усмрти пешак во Битола

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Откриена најголемата европска измама со поврат на ДДВ

Горан Наумовски

Жена е повредена во сообраќајка во Тетово