Пензионер од Крушево нападнал сосед и полицаец

Од:

На 26.8.2022 во 20 часот во Крушево од полициски службеници од Полициската станица Крушево бил лишен од слобода Ќ.Д.(76) од Крушево поради тоа што, откако претходно упатувал закани кон негови соседи, физички нападнал полициски службеник кој извршувал службено дејствие.

При лишувањето на К.Д. дошол Н.З.(51) од Крушево и ги попречувал полициските службеници во извршувањето на службените дејствија.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Во Аргентина: Се степаа хулигани и полицијата, се спасуваа деца од стадион

(ВИДЕО) Босанка со пендрек во кафеана го нападна сопругот и неговата љубовница

Горан Наумовски

Се истепаa двајца скопјани, па заедно завршија во болница

Горан Наумовски

Олимписки шампион заврши крвав поради љубовен триаголник

Келнер од Србија бараше плата, газдата брутално го претепа: „Ќе те убијам и ќе те закопам“

Горан Наумовски

Масовна тепачка на крштевка во познат белградски хотел

Горан Наумовски