Пензионер од Кочани измамен за 1.500 евра

Од:

Вчера во Полициската станица Кочани, 75-годишен жител на Кочани пријавил дека околу 10 часот бил измамен од едно лице за сума од 1.500 евра.

dobivaj vesti na viber

Според пријавеното, лицето му кажало дека направило сообраќајна незгода со друго лице – странец, кое не ги разбирало парите – евра и ако има да му даде да ги види.

Како што е пријавено, тој му дал часовник како гаранција, по што заминал и не се вратил, по што оштетениот сфатил дека е измамен. Се работи на расчистување на случајот, информираа од МВР.

Би можело да ве интересира

Пронајдено украденото возило на Итната помош во Кочани

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Откриена најголемата европска измама со поврат на ДДВ

Горан Наумовски

Млад скопјанец си пазарел со туѓа кредитна картичка

Жена од Кочани нападнала судски доставувач

Горан Наумовски

Со туѓа лична карта подигнал брз кредит

Со лажни документи побарала и добила кредит од банка