Пендаровски: Секој ден имаше кршење на изборните регулативи

Од:

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски изрази надеж дека изборниот ден ќе помине во мирна атмосфера.

– Во изминативе денови и недели бевме сведоци дека немаше ниту еден ден од предизборниот период во кој немаше кршење на изборните регулативи.

pendarovskiSemejstvo

– Искрено се надевам дека барем изборниот ден ќе помине во мирна атмосфера и така како што и доликува на една држава која треба да биде и европска и демократска, изјави Пендаровски по гласањето на изборите во месната заедница „Автокоманда“.

Би можело да ве интересира

Груби: Имаме усогласен текст за Изборниот законик, но нема промена на изборниот модел

„Совет на амбасадори“: Кампањата за избори е почната предвреме, веднаш да престане

Дебата за една изборна единица, Мицкоски и Ахмети не дојдоа

Татјана Ташкова

12 април поволен датум за избори, сепак ратификацијата на Протоколот за НАТО може да предизвика промени

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се против една изборна единица

Габриела Димковиќ-Мишевска

ИНКЛУЗИВА: Констатирани многу проблеми што го спречуваат учеството на лицата со попреченост на избори

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 − 2 =