Пендаровски: Секој ден имаше кршење на изборните регулативи

Од:

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски изрази надеж дека изборниот ден ќе помине во мирна атмосфера.

– Во изминативе денови и недели бевме сведоци дека немаше ниту еден ден од предизборниот период во кој немаше кршење на изборните регулативи.

pendarovskiSemejstvo

– Искрено се надевам дека барем изборниот ден ќе помине во мирна атмосфера и така како што и доликува на една држава која треба да биде и европска и демократска, изјави Пендаровски по гласањето на изборите во месната заедница „Автокоманда“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Симовски: Пописот се пролонгира, Парламентот и Владата ќе одредат нов датум

Маја Илиевска-Пачемска

Што предвидуваат одредбите за преодна влада на 100 дена пред избори

Ана Ололовска

Грчки медиуми ја анализираат поврзаноста на предвремените избори со Договорот од Преспа

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев: СДСМ води на анкетите пред ВМРО ДПМНЕ, јасно е, со коалицијата сме фаворити на изборите

Ана Ололовска

ВИДЕО: Коалиционите партнери на СДСМ согласни државата да продолжи по европскиот пат

Ана Ололовска

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Ана Ололовска

Leave a Comment

11 + thirteen =