Пендаровски му пиша на Милановиќ, изрази сочуство за жртвите од земјотресот во Хрватска

Од:

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари телефонски разговор со неговиот хрватски колега Зоран Милановиќ, при што изрази сочувство на семејствата коишто ги изгубија своите блиски во серијата земјотреси коишто ја погодија Хрватска.

– Претседателот Пендаровски изрази и уверување дека Хрватска и сите нејзини граѓани ќе ги санираат брзо последиците од оваа природна катастрофа, соопшти Кабинетот на шефот на државата.

Би можело да ве интересира

Средба на претседателот Пендаровски со Наталиа Канем, извршен директор на Фондот за население на Обединетите нации

Ана Ололовска

Пендаровски: ЕУ треба да ја држи вратата отворена

Ана Ололовска

Претседателот Пендаровски ќе учествува на 76. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации

Секое десетто дете по земјотресот во Загреб покажува симптоми на анксиозност и депресија

Ана Ололовска

Словенија ќе ја прошири оградата за заштита од мигранти кон Хрватска

Ана Ололовска

Заев: Пендаровски е наш коректив, да учиме од неговите критики

Ана Ололовска