Павле Трајанов нов национален координатор за намалување на ризици

Од:

Владата на денешната седница го именуваше Павле Трајанов за национален координатор за имплементација на Националната платформа за намалување на ризици од несреќи и катастрофи.

Би можело да ве интересира

Павле Трајанов се откажа од коалицијата со ДОМ и ЛДП

Искра Манојлоска

Трајанов: Не се откажуваме и покрај тоа што Владата не даде зелено светло за една изборна единица

Жарко Настоски

Павле Трајанов предлага да се формира Агенција за борба против тежок криминал и висока корупција

Жарко Настоски

Демократски сојуз бара одложување на пописот

Македонија да биде една изборна единица – бараат малите партии, ако нема договор можни се и блокади на Собранието

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Трајанов: Очекуваме СДСМ да ја поддржи иницијативата за една изборна единица

Габриела Димковиќ-Мишевска