Патот кон излетничкото место „Три круши“ целосно реконструиран и осветлен

Од:

Општина Кисела Вода по извршената реконструкција на патот кој води кон познатото излетничко место „Три круши“, лоцирано во селото Драчево, со поставување на 23 нови столба истиот целосно го осветли.

Од Општина Кисела Вода информираат дека во должина од 660 метри е асфалтиран патот, а на два краци кои водат до куќите на жителите, во должина од 220 метри е поставен павер-елементи.

Со ова, велат од Општината, на граѓаните им е овозможено лесно и безбедно да стигаат до своите домови, до црквата Св. Петка, а и до нивната омилена локација за пикник.

Би можело да ве интересира

Црногорец без документи пронајден мртов во куќа во Кисела Вода

Жарко Настоски

Несуден бомбаш од Кисела Вода сакал да фрла „кашикара“, ама му ја одзеле

Жарко Настоски

Теретана во Кисела Вода работела наспроти забраната, уапсени газдата и уште двајца

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Зградата во Кисела Вода се изгради, соседите и понатаму спорат: Нова интервенција на полицијата, овој пат за потпорниот ѕид

Габриела Димковиќ-Мишевска

Дел од Кисела Вода утре без вода

Жарко Настоски

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов