Осуммина Турци уапсени на излезот на Скопје, четири дена претходно натепале тројца во Центар

Од:

Осуммина турски државјани се уапсени на излезот од Скопје, откако биле пријавени дека физички нападнале тројца жители на главниот град, при што користеле и тврди предмети.

„На 21.06.2021 околу 21.00 часот во Скопје на бул.„А.Македонски“ од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба биле лишени од слобода К.А.(28), Е.М.(29), Е.М.(35), Б.У.(28), Б.М.(33), Н.О.(24), И.В.(35) и Г.С.(30), сите турски државјани, поради основано сомнение дека на 17.06.2021 во 18.45 часот, на подрачјето на Центар, физички ги нападнале, К.А.(27), О.Б.(30) и Ф.Н., користејќи и тврди предмети. По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, се вели во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Полицијата упадна во локал со танчарки во тетовско, го казни за кршење на епидемиолошките мерки

Жарко Настоски

ВИДЕО: Пијана девојка танцуваше на приватна журка и падна од вториот кат

Жарко Настоски

МВР санкционираше 591 возач за пребрзо возење

МВР: За четири години реконструирани 58 објекти, во моментов дополнително работиме во пет градови

Ана Ололовска

Приведен криминалец од гостиварско баран со потерница

Ана Ололовска

Приведен маж од Гостиварско, крадел злато од куќата на својот татко

Ана Ололовска