ФОТО: Општина Центар исплати средства за 58 новороденчиња

Од:

Општина Центар за 58 новороденчиња подари по 7.000 денари и пригодни подароци.

dobivaj vesti na viber

Novorodencinja OC (2)

Градоначалникот Андреј Жерновски рече дека општината особено внимание обрнува на најмладите.

– Децата се нашата иднина и затоа вратите на општината се секогаш отворени за идеи за подобрување на животот на децата, истакна Жерновски.

Novorodencinja OC (3)

Од 5.000 денари, колку што претходно беше паричниот надоместок за секое новороденче во Центар, сега се исплаќаат по 7.000 денари, што, како што велат од општината, претставува и најголем надоместок во Република Македонија.

Novorodencinja OC (4) Novorodencinja OC (5) Novorodencinja OC (6)

Би можело да ве интересира

Општина Центар распиша јавен повик за ангажирање на невработени лица од општината за проектот „Образование за сите“

Ана Ололовска

Делови од Центар и повеќе скопски села утре без струја

А1он

Општински инспектори почнаа да мерат бучава во Центар, на два објекта им наложија да се стишат

Жарко Настоски

Центар ќе казнува локали за гласна музика, се бунеле жителите

Жарко Настоски

Центар раскина договор за катна гаража на „Климент Охридски“, просторот ќе биде парк

Маја Илиевска-Пачемска

Општина Центар по 12 години сама ќе одлучува за летните тераси, Градот ѝ ги предаде надлежностите

Жарко Настоски