Опожарено возило на автопатот Велес-Скопје кај Пуста Кула, нема повредени

Од:

Во СВР Велес вчера во 13:30 часот било пријавено дека на автопат А1 во правец Велес – Скопје, кај место викано „Пуста кула“ настанал пожар во патничко возило во движење „бмв“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал 31 годишниот С.В. од Велес, информира денеска Билјана Ѓаковска портпарол на СВР Велес.

-Повредени лица нема, а интервенирала Територијална противпожарна единица од Велес. Од страна на полициски службеници било излезено на местото на настанот, појасни Ѓаковска.

Би можело да ве интересира

Излетал автомобил од патот по обиколницата во Скопје

А1он

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Во сообраќајка загина 78-годишен маж од Неготино

71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка

Во Скопје автомобил тешко повреди пешак

Тројца повредени во сообраќајка во Битола