Опожарени три камиони на плац во Скопје

Од:

Синоќа во 23,30 часот било пријавено дека во Скопје на улицата „Александар Урдарески“ на плац за камиони биле опожарени три камиони влекачи со полуприколки, од кои едниот бил празен, а два натоварени со волница и една полуприколка без влекач.

Од пожарот на соседниот плац биле делумно опожарени две полуприколки и четири полуприколки-ладилници.

Пожарот бил локазизиран од Бригадата за противпожарна заштита.


Во тек е увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Кривични пријави за 16 дебрани, правеле забава во викендица покрај Дебарско Езеро

Ана Ололовска

Приведен дилер на дрога од Велес

Ана Ололовска

Кривична пријава против двајца кумановци за фалсификување пари

Ана Ололовска

ВИДЕО: Уништени домови во големиот пожар што беснее во Австралија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Пронајдено оружје во Блаце

Ана Ололовска

Затворен угостителски објект во Гази Баба поради непочитување на работното време

Ана Ололовска