Охриѓанец ја истепал сопругата за која имал забрана за приближување

Од:

На 42-годишен охриѓанец му е поднесена кривична пријава затоа што и нанел телесни повреди на сопругата и не ја почитувал забраната за неприближување.

– СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.С.(42) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ и „неизвршување судска одлука“. Тој, на 30.08.2023 околу 18.30 часот, во семејната куќа, физички ја нападнал неговата сопруга, a од претходно имало решение од Основниот суд во Охрид за изречени привремени мерки на заштита од семејно насилство, се вели во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Пиштол пронајден во двор во основно училиште во Тетово

24-годишна Албанка загина во тешка сообраќајка кај Ласкарци

„Порше“ излета во Аеродром, повредени пет девојки

Катерина Ѓуровски

Убиена жена во кочанското село Бели, осомничен синот

34-годишна битолчанка се отрула од плин во сопствената бања

Малолетник од Охрид насилнички се однесувал во училиште, прекршочна пријава за таткото