Ограбена црква во светиниколско Горобинци

Од:

Црквата „Св. Вознесение“ во светиниколското село Горобинци е ограбена при што се одземени 4.000 денари.

Кражбата, како што денеска информира полицијата, се случила меѓу 13 и 14 овој месец така што со сила е отворена влезната врата и од иконите и касата на црквата се одземени парите.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за едно лице за „даночно затајување“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Жена краде цвеќе од саксија во центарот на Охрид

А1он

Крадец влегол во дом на 78-годишна кавадарчанка, ја турнал, одзел пари и побегнал

Ана Ололовска

Почнува втората фаза на конзерваторските работи во црквата „Пресвета Богородица“ во Лешочкиот манастир

А1он

Измамен кумановец за огревно дрво

Ана Ололовска

Ја измамиле дека ќерка и прегазила девојче, дала 122.000 денари да не оди во затвор

Ана Ололовска

Leave a Comment

3 × one =