Одложен проектот бесплатна услуга одмор и рекреација за децата од социјален ризик

Од:

Владата на денешната седница донесе одлука годинава да не се реализира проектот за користење бесплатна услуга одмор и рекреација за децата од социјален ризик и корисници на посебен додаток.

-На денешната седница Владата ја прифати информацијата на Министерството за труд и социјална политика со предлог реализацијата и спроведувањето на Проектот за користење бесплатна услуга одмор и рекреација на деца од семејства во социјален ризик и деца корисници на посебен додаток да се одложи, односно проектот да не се реализира за лето 2020 година, се наведува во соопштението на Владата

Би можело да ве интересира

Повеќе од 12 милиони деца во Нигерија не одат во училиште поради страв од киднапирање

А1он

Тинејџери си ги тужат родителите затоа што не ги пуштаат да се вакцинираат

Жарко Настоски

Филипче: И децата без здравствено осигурување или матичен лекар ќе може да се вакцинираат

Жарко Настоски

Болните деца во Гевгелија се негативни на Ковид-19, ќе се испитува што ја предизвикало инфекцијата

Педесет деца и бебиња од Гевгелија заболеле од мистериозна респираторна инфекција

Жарко Настоски

Милиони деца во светот се загрозени, не можат да примат редовни вакцини поради пандемијата

Жарко Настоски