Од утре постабилно време со температура до 36 степени

Од:

Од утре не очекува постабилен и не особено топол период со дневни температури кои на југоистокот ќе достигнуваат до 36 степени. Повторно нестабилно ќе биде кон средината на работната неделата.

Како што информира УХМР, времето утре ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер најизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 22, а максималната ќе достигне од 27 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 35 степени.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло, попладне услови за локален дожд

А1он

Сончево со температури до 36 степени, попладне услови за дожд

А1он

Ноќеска стабилизирање на времето, за викенд посвежо со врнежи

А1он

Претпладне сонце, попладне дожд во следните денови

А1он

Сончево и тивко, до 35 степени, попладне дожд на планините

А1он

Нестабилно време и во наредите денови

А1он