Од пошта украдени пари, поштенски марки и други предмети

Од:

МВР извести дека во тетовското село Желино, со употреба на сила било влезено во објект на „Македонски пошти“ и биле одземени пари, поштенски марки и други предмети.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Штрајкот на Пошта во мирување, се чека Владата за помирувачот да закаже состанок со новиот министер

Анита Петровска Рајковиќ

Поскапени поштенските и курирските услуги

Вработените во Пошта протестираат: Не знаеме кога ќе земеме плата, 2000 вработени ќе останеме на улица

Орце Костов

Еден шеф на еден работник во Пошта: Поштари нема, но администрацијата е преполна

Орце Костов

Двочасовен протест утре во националната Пошта

Горан Наумовски

„Купувајте загубени пратки за само 123 денари!“: На интернет си поигруваат со АД Пошта

Орце Костов