Од ноќеска дожд и северен ветер

Од:

Под влијание на влажен бран во ноќните часови и утре времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и повремено проследени со грмежи.

Ќе дува засилен северен ветер (над 60км/ч.) што ќе услови значително намалување на дневната температура за пет до осум степени.

Во вторник ќе преовладува умерено облачно време со услови за локален слаб дожд и ќе дува умерен до засилен ветер претежно од североисточен правец. Во деновите потоа ветерот ќе ослабува и ќе се задржи
стабилно, но посвежо.

Би можело да ве интересира

Од утре до четврток дожд и снег

Магла во Крушево, на Стража и на Плетвар

Најстудено во Струмица и Берово, најтопло во Охрид и Демир Капија

Променливо облачно со услови за локален слаб дожд

Најстудено во Берово, најмногу снег во Ѓуриште

Облачно со врнежи од дожд и снег