Од денеска автобусите на ЈСП ќе возат по вообичаениот зимски возен ред

Од:

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) од денеска ќе сообраќаат по вообичаениот зимски возен ред кој досега беше редуциран поради зимскиот училишен распуст.

Од ЈСП посочуваат дека од денеска продолжува и важноста на ученичките бесплатни билети за користење на јавен превоз.

Би можело да ве интересира

Во Скопје изминатите три дена пајакот подигнал 125 возила

Ана Ололовска

За една недела отстранети 231 непрописно паркирани возила

Ана Ололовска

Исклучени од сообраќај еден пијан возач, двајца други без дозвола

Ана Ололовска

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Единаесет повредени во седум сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Еден пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска