Облачно време со локален дожд

Од:

Времето во Македонија претпладне променливо облачно, во југоисточните делови со локален дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. УВ=4

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 18 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурите ќе се движат од 12 до 24 степени.

Од вторник времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло. Повеќе услови за локален дожд ќе има во среда и петок.

Би можело да ве интересира

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер попладне

А1он

Претпладне сончево, а попладне нестабилно со дожд и грмежи

А1он

Попладне и во текот на ноќта поројни врнежи од дожд и засилен ветер

А1он

Попладне врнежливо време со силен ветер

А1он

Расте нивото на вода во акумулациите Липково и Глажња

А1он

Од утре пороен дожд, а од четврток намалување на температурите

А1он