Нов случај на семејно насилство

Од:

Дваесет и шестгодишна жена од Гостивар, побарала полициска помош и тврдела дека подолго време била жртва на семејно насилство од нејзиниот сопруг со кого живеела во вонбрачна заедница повеќе од три години.

Жената изјавила дека тој често пати ја бркал од дома кај родителите за да му донесе пари, а пред неколку дена, кога таа се вратила во домот, физички ја нападнал и повторно ја избркал заедно со малолетната ќерка.

Би можело да ве интересира

Притвор за еден од родители кои нападнаа наставничка и ученик во Битола-поведена постапка за насилство

Предраг Петровиќ

Инцидент во Скопје, насилник се заканувал со пиштол

Уапсено е момчето кое претепа наставник во Бачка Паланка

Четворица Американци се истепале во Кисела Вода, нападнале и полицајци

Двајца стружани оштетиле неколку возила, а нападнале и полицајци

Маж од Дебар им се заканувал на неговата мајка и на неговата малолетна сестра

Горан Наумовски