Нов најсилен земјотрес денеска

Од:

Нов силен земјотрес се почувствува во понеделник околу 19:55 часот, што повторно предизвика паника кај скопјани, кои веднаш ги напуштија становите.

Земјотресот бил со магнитуда од 4 степени, а епицентарот му бил на четири километри од Радишани, на длабочина од пет километри.

Инаку во текот на целиот ден се чувствуваа помали земјотреси, а се чини денеска најсилниот беше нешто пред 15 часот, со магнитуда од 3,7 степени според Рихтер.

Би можело да ве интересира

Заев: Скопје стана град на солидарноста, место на кое се обединија пораките и молитвите за поддршка и за споделување на болката

Ана Ололовска

Тура низ Скопје инспирирана од книгата „Мистериозниот град под калето“

Ана Ололовска

Традиционална крводарителска акција во знак на сеќавање на катастрофалниот земјотрес во Скопје

Ана Ололовска

Скопје одбележува 58 години од катастрофалниот земјотрес

Ана Ололовска

Скопје одбележува 58 години од катастрофалниот земјотрес

Ана Ололовска

Повторно земјотрес во Охрид и Ресен

Предраг Петровиќ