Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Од:

Сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар е нормализиран, информираат од АМСМ.

Поради сообраќајна незгода од 17:20 часот денеска беше во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар, кај м.в. Бели мост.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот кај Љубаништа се уште се одвива наизменично

Ана Ололовска

Големо невреме во Љубаништа, во прекин сообраќајот кон Свети Наум

Ана Ололовска

Поради асфалтирање затворен за сообраќај патот Велес – Градско

Ана Ололовска

Поради асфалтирање затворена за сообраќај делницата Велес – Градско

Ана Ололовска

МВР во координација со Амбасадата на САД ќе спроведе вежба, затворени неколку улици во Скопје

Ана Ололовска

Посебен режим на сообраќај во Скопје

Ана Ололовска