Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Страцин-Крива Паланка

Од:

Од рано изутринава нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат А2 Страцин – Крива Паланка, кај месноста „Споменик“, соопшти Автомото сојузот.

Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна незгода.

Би можело да ве интересира

Единасет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Дванаесет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Пет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Викендов 18 сообраќајки во Скопје, три лица тешко повредени

Ана Ололовска

Во Скопје изменет сообраќаен режим поради „Скопје трча 10К 2019“

А1он

Двајца потешко и шест полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска