Нормализиран сообраќајот на автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци

Од:

Од 11:45 часот нормализиран е сообраќајот на автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци, кој беше во прекин поради сообраќајна незгода, информираат од АМСМ.

На автопатот Велес-Скопје, кај местото Кула утрово околу осум часот се случи сообраќајна незгода помеѓу повеќе возила, поради што патниот правец беше целосно затворен за сообраќај.

Во верижниот судир меѓу шест возила три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Би можело да ве интересира

Во Скопје вчера од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Ана Ололовска

Во Скопје „пајакот“ во изминатите три дена подигнал 119 возила

Ана Ололовска

Во Скопје изминатите три дена пајакот подигнал 125 возила

Ана Ололовска

За една недела отстранети 231 непрописно паркирани возила

Ана Ололовска

Исклучени од сообраќај еден пијан возач, двајца други без дозвола

Ана Ололовска

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска