Ноќеска во Штип се казнети 19 пијани возачи

Од:

Синоќа (25/26.03.2023) во периодот од 23 до 5 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Штип е спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.

– Во контролите беа санкционирани 19 возачи што управувале возило под дејство на алкохол. Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови, а СВР Штип апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да обезбедиме побезбеден сообраќај – велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Ноќеска МВР откри 178 пијани возачи

Санкционирани 54 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

204 сообраќајни прекршоци во Скопје, 51 за брзо возење

211 сообраќајни прекршоци во Скопје

99 санкционирани возачи во Скопје, 28 под дејство на алкохол

12 санкции за возење под дејство на алкохол во Тетово