Ноќеска МВР откри 178 пијани возачи

Од:

Во текот на изминатата вечер (04/05.03.2023) во периодот од 22 до 4 часот спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 178 возачи.

Од нив 60 на територија на СВР Скопје, 27 на територија на СВР Струмица, 18 на територија на СВР Куманово…

За време на контролата биле санкционирани и 185 други видови на прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови

Би можело да ве интересира

Ноќеска во Штип се казнети 19 пијани возачи

Санкционирани 54 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

204 сообраќајни прекршоци во Скопје, 51 за брзо возење

211 сообраќајни прекршоци во Скопје

99 санкционирани возачи во Скопје, 28 под дејство на алкохол

12 санкции за возење под дејство на алкохол во Тетово