Непознат сторител го оштетил скопскиот Аквадукт

Од:

Непознат сторител извршил оштетување на Аквадуктот, коj е дел од културно наследство, при што биле оштетени 10 потпорни носечки столбови.

Како што соопшти МВР, настанот бил пријавен вчера околу 11:00 часот во СВР Скопје, од страна на директорот на Конзерваторскиот центар – Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Би можело да ве интересира

Жена нападната кај црквата во Кавадарци

Ана Ололовска

Шеесет и седумгодишник од Крива Паланка загина во сообраќајна несреќа

Ана Ололовска

„Вечерње новости“: Уапсениот државјанин на РСМ сакал да произведува муниција во „Сувенир Самоков“

Ана Ололовска

Mакедонец уапсен во Србија заради кражба на документација за производство на муниција

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Снимен руски историчар како фрла делови од телото на неговата девојка во река

Татјана Ташкова

Ограбени четворица Пакистанци покрај железничката пруга Велес – Скопје