Нема сила што ќе го сопре гласот на студентите!

Од:

Ја добивме битката, но не и војната. Дури сега ќе почне да се пишува новиот закон, а во меѓувреме не ги забораваме ниту останатите проблеми во образованието како лошите студентски домови, привилегирањата на одредени персони, непотребните давачки во стилот на ИКСА, корумпираните студентски парламенти…

Студентскиот пленум не застанува тука, напишаа од Пленумот на нивната ФБ страна.

Би можело да ве интересира

Милитанти нападнаа универзитет во Нигерија и киднапираа студенти

Жарко Настоски

Цената на дипломите на Правен факултет покачена за 50 евра

Искра Манојлоска

СДСМ поднесува иницијатива за измени на Закон за субвенциониран студентски оброк

Во Русија приведени новинари од студентски весник, објавиле видео за репресијата врз Навални

Жарко Настоски

Николовски: Владата и студените се на иста страна, заеднички градиме меѓусебна доверба и систем за борба против корупцијата

Жарко Настоски

Луксембург нуди стипендии за магистерски студии на студенти од Балканот

Жарко Настоски

Leave a Comment

18 − 6 =