Наставничка истепа ученик во основно училиште во Гостивар

Од:

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 53-годишната Л.И. од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, извести МВР.

– На 06.03.2023 во основно училиште во Гостивар, пријавената – наставничка во училиште, за време на час физички нападнала еден ученик, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Велес, расчистени шест тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Кривична пријава за полициски командир во Виница

Ана Ололовска

Приведени две лица поради кривично дело изнуда

Ана Ололовска

Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Ана Ололовска

Кривична пријава против вработен во Затворска полиција за „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“

Ана Ололовска