Насилно момче избоде патник во автобус на ЈСП

Од:

Деветнаесегодишник од скопското село Љубин е уапсен откако избоде патник во автобус на ЈСП со број 60.

Од полицијата велат дека денеска го уапсиле Х.Џ.(19) од село Љубин, скопско поради основи на сомнение дека на 4.4.2023 во автобус на ЈСП со бр 60 со остар предмет го нападнал Д.П. од село Шишево и му нанел повреди.

Х.Џ. е задржан во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Кумановци со нож ранија познаник, па го оставија на улица

(ВИДЕО) Климите од Арсовска ги нема: Граѓаните на плус 40 се возат со отворени врати

Орце Костов

Малолетници со нож раниле момче во Скопје, ранетиот заврши во болница

Штрајкот во ЈСП прекинат после два часа, автобусите возат по редовен возен ред

А1он

Автобусите на ЈСП утре ќе возат по редуциран возен ред, вработените ќе штрајкуваат

ЈСП: Јавниот превоз утре ќе функционира непречено