Нападнат лекар во Итната медицинска помош во Радовиш

Од:

36-годишен лекар во Итната медицинска помош во Радовиш,пријавил дека вчера околу 19 часот во просториите на Здравствен дом, додека бил на работното место, бил физички нападнат од Т.Д. (53) од Радовиш.

Како што соопштија од СВР Струмица, денеска во просториите на Полициската станица во Радовиш бил извршен службен разговор со осомничениот за нападот.

За настанот бил запознат јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по документирање на настанот полицијата ќе поднесе соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

35-годишник запалил казино во Битола

Катерина Ѓуровски

Во битолската болница се степале лекарки, двете психијатарки

Катерина Ѓуровски

Фатени дилери на дрога, апсење во неколку градови

Катерина Ѓуровски

Охриѓанец пронајден мртов, телото е дадено на обдукција

Катерина Ѓуровски

Газда на гостиварски угостителски објект фатен со кокаин и марихуана

Катерина Ѓуровски

Пушел во болница па истепал медицинска сестра, приведен жител на Велешта

Катерина Ѓуровски