Наќе Чулев добил позитивен резултат на корона-тест

Од:

„Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за Ковид 19. За жал и покрај сериозната претпазливост не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив и чуден,“ објави на својот Фејсбук-профил поранешниот технички министер за внатрешни работи, Наќе Чулев.

„Во овој момент се чувствувам добро, немам посериозни здравствени проблеми и се лекувам во домашни услови.
Апелирам до сите вас да водите грижа за своето здравје и да се придржувате до препораките за заштита на здравјето.

Уверен сум дека и овој предизвик ќе го победиме со внимание, грижа и позитивна мисла. Чувајте се и бидете во добро здравје!“, напиша Чулев.

Би можело да ве интересира

Новиот министер за здравство побарал намалување на цените во лабораториите, очекува позитивно да одговорат

Сали: Пандемијата кај нас дава знаци на стивнување, нема да има потреба од онлајн учење

26 починати и 1.908 новозаразени од Ковид-19

А1он

27 починати и 1.861 новозаразен од Ковид 19

А1он

Синдикатот бара второто полугодие да почне онлајн, со над 2.000 новозарзени дневно школите може бидат опасен кластер

Маја Илиевска-Пачемска

Второто полугодие ќе започне на 1 февруари со физичко присуство

А1он