Најмногу заразени во Аеродром, Карпош и Центар

Од:

Скопската општина Аеродром има 656 активни случаи на Ковид-19, а втора по неа е Карпош со 522 и Центар со 507 случаи.

Гази Баба има 420 активни случаи, Кисела Вода – 395, а Ѓорче Петров – 276.

• Чаир – 167
• Бутел – 140
• Илинден – 61
• Сопиште – 27
• Шуто Оризари – 25
• Сарај – 21
• Странец – 22
• Петровец –20
• Чучер Сандево – 14

Би можело да ве интересира

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 926 пациенти

Ана Ололовска

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 27 пациенти

Ана Ололовска

Премиерот Заев ќе се вакцинира денеска

Ана Ололовска

Половичен одѕив за вакцинирање, следната недела можно дополнително попуштање на рестрикциите

Ана Ололовска

Ако го испуштите часот за вакцинирање, пријавете се во кое било време истиот ден, а ако го испуштите денот – презакажете

Маја Илиевска-Пачемска

И жените фудбалерки ќе прават ПЦР-тестови пред првенствени натпревари

Жарко Настоски