Награда за најдобра меѓуопштинска соработка

Од:

Вардарскиот плански регион денеска ќе ја добие наградата за воспоставување најдобра практика на меѓуопштинска соработка што му беше доделена за проектот „Мрежа за инклузивен развој“.

Наградата ќе ја врачи министерот за локална самоуправа Лирим Шабани во Демир Капија, во Центарот за едукација и вмрежување во туризмот.

Проектот „Мрежа за инклузивен развој“ ќе се реплицира и во североисточниот и во пелагонискиот плански регион.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Формирано работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците

А1он

Објавен индексот на отворени општини за буџетската 2020 година – Арачиново и Ранковце имаат најниско ниво на отвореност

А1он

Која општина колку должи и зошто: Ѓорче Петров со најголем минус, Аеродром со најмногу пари во каса

Кристијан Ландов

Индекс на отвореност: Охрид најотворена општина во државава, најзатворена Пласница

А1он

Скоро 90 проценти од граѓаните не го виделе општинскиот буџет

А1он

Милевски со порака до општините да користат „Северна“

А1он

Leave a Comment

one × five =