Над 200 казнети возачи во Скопје: брзо возење, алкохол…

Од:

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот спроведе контрола на брзина на движење на моторни возила. Од извршената контрола од страна на полициски службеници утврдено е дека 37 возачи ја пречекориле брзината во населено место. Откриени се и 71 останати прекршоци.

МВР денеска соопшти дека синоќа од 21.00 до 24.00 часот е спроведена контрола за прекршоци што ги прават возачи на мотори, при што се откриени и санкционирани 26 прекршоци. Покрај тоа, констатирани се уште 43 останати прекршоци.

На 28.07.2019 (недела) во периодот од 00.00до 05.00 часот е спроведена контрола за откривање возачи кои управуваат под дејство на алкохол, при што од страна на полициските службеници кај 13 е утврдено присуство на алкохол. Откриени се и 37 останати прекршоци.

Би можело да ве интересира

Во Куманово за време на викендот санкционирани 38 возачи за возење со поголема брзина од дозволената

Ана Ололовска

За една недела со „пајак“ отстранети 264 непрописно паркирани возила во Скопје

Ана Ололовска

Дваесет и две лица полесно повредени во сообраќајки викендов во Скопје

Ана Ололовска

Со „кавасаки“ удрил во полицаец во скопски Хиподром

Ана Ололовска

Санкционирани 145 возачи на мотори и автомобили во Скопје

Ана Ололовска

Во Скопје изминатите 24 часа 13 сообраќајки со осум повредени

Ана Ололовска