На Табановце, Блаце и Богородица се чека околу 30 минути

Од:

На граничните премини Табановце, Блаце и Богородица за излез од државата се чека околу 30 минути, со можност за зголемување на времето на чекање. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) соопшти дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

Во близина на граничниот премин Богородица пронајдени пет мигранти од Сирија

А1он

Притвор за двајца Авганистанци кои претепале и ограбиле Индиец во близина на Табановце

А1он

На Табановце се чека 40 минути

А1он

На ГП Табановце за излез од државата се чека 40 минути

А1он

Гужви на Табановце, за излез од земјава се чека се чека 90 минути

На Табановце за излез од државата се чека еден час