На ГП „Богородица“ во автомобил пронајдени 11 килограми марихуана

Од:

Единаесет килограми марихуана се пронајдени при преглед на патничко возило вчера попладне на граничниот премин Богородица, при што е приведен возачот, 26 – годишен албански државјанин.

–На Граничен премин „Богородица“ вчера во 15 часот од слобода бил лишен М.М (26) од Република Албанија, кај кого при преглед на патничко моторно возило„мерцедес Е270“, со албански национални ознаки, во специјално направен бункер службеници на Царинската управа пронашле 13 пакувања марихуана, со вкупна тежина од 11 килограми.По целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок, наведува Министерството за внатрешни работи во редовниот Дневен билтен.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против кумановец за шверц на наркотични дроги

Ана Ололовска

Служба на ОН: Карантинските мерки предизвикаа поскапување на наркотиците

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за трговија со марихуана

Ана Ололовска

Кај скопјанец за време на полицискиот час пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Полициска акција во Гази Баба за оружје и дрога

Мери Јордановска

Кај Бари запленети околу 900 килограми дрога

Ана Ололовска