На автопатот Велес – Скопје – Куманово 91 санкција за брзо возење

Од:

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата денеска спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Велес – Скопје – Куманово за санкционирање на возила што се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 91 возач, соопштија од МВР.

dobivaj vesti na viber

– Од нив, 18 возилa се движелe со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Контролирани 38 возила за јавен превоз на подрачјето на СВР Тетово, санкционирани 5 недостатоци

Ана Ололовска

150 санкционирани возачи во Скопје, 21 без возачка

Ана Ололовска

187 санкционирани возачи во Скопје, 69 за брзо возење

Ана Ололовска

178 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

Ана Ололовска

148 санкционирани возачи во Скопје, 24 возачи на мотоцикли

Ана Ололовска

165 санкционирани возачи во Скопје, 60 за брзо возење

Ана Ололовска