На автопатот Велес – Скопје – Куманово 91 санкција за брзо возење

Од:

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата денеска спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Велес – Скопје – Куманово за санкционирање на возила што се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 91 возач, соопштија од МВР.

– Од нив, 18 возилa се движелe со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

115 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

138 сообраќајни прекршоци во Скопје, 21 за брзо возење

Ана Ололовска

138 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

166 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

Ана Ололовска

230 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

181 санкционирани возачи во Скопје, 39 во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска