На 392 лица им се издадени решенија за изолација во изминатото деноноќие

Од:

Во изминатото деноноќие, 2-3 јуни, на територијата на државата на 392 лица им се издадени решенија за изолација, а 150 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Исто така, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 475 прекршоци.

Би можело да ве интересира

Во Македонија има 416 активни случаи на Ковид-19, бројот на вакцинирани се ближи до 250.000

Жарко Настоски

Македонците кои примија АстраЗенека во Србија мораат да се ревакцинираат во истиот град

Жарко Настоски

Двајца пациенти починале, регистрирани 19 нови случаи на Ковид-19

Жарко Настоски

Од утре во Грција може да се влезе и со рапид тест

Ана Ололовска

Активни 413 случаи со Ковид-19, вакцинирани 265.164 граѓани

Ана Ололовска

„Авицена лабораторија“ ги намали цените на тестовите за Ковид-19

Жарко Настоски