МВР: Во Кочани приведено лице поради бегство од КПУ Затвор Струмица

Од:

Полициски службеници од ОВР Кочани денеска околу 1:30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани го пронашле и привеле Џ. Џ. (20) од Кочани поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Струмица.

– При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана, се вели во соопштението од МВР.

Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Струмица и по целосно документирање на случајот ќе му биде поднесена соодветн апријава.

Би можело да ве интересира

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он

Прекршочни пријави за лажно повикување полиција – казни од 100 до 400 еврa

Ана Ололовска

Приведен крадец во Гостивар

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје барано со потерница

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

МВР: Запленета дрога во вредност од околу 200.000 евра, пресечен меѓународен транспорт од Албанија за Грција

Ана Ололовска