МВР уапси скопјанец: Уценувал познаничка со наводни компромитирачки фотографии

Од:

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 43-годишниот Д.С. од Скопје.

Тој е осомничен за сторено кривично дело „уцена“.

Во периодот од 17.3. до 21.3.2023, пријавениот, преку мобилна апликација, во повеќе наврати уценувал жена од Скопје дека ќе објави фотографии со компромитирачка содржина доколку не му даде пари.

Би можело да ве интересира

Уапсен е убиецот од Хром кој се обиде да и избега на полицијата

Горан Наумовски

Скопјанка предизвика пожар за да го прикрие свирепо убиство сторено од синот

Горан Наумовски

Бесплатен јавен превоз за сите граѓани за време на „Бела ноќ 2023“

Орце Костов

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов

Педофил нападнал три годишно дете во Дебар маало, успеал да го соблече пред мајката да повика полиција

А1он

Вучиќ за бугарската блокада: Ние го сакаме македонскиот народ и држава, да го чуваме нашето пријателство