(ВИДЕО) МВР уапси Пакистанец кој убил 17-годишна девојка од Грција

Од:

Пред неколку дена тинејџерка (17) од Грција е убиена од нејзиното момче, 21-годишен Пакистанец кој потоа побегнал и сакал преку Македонија да избега во ЕУ.
Осомничениот е 21-годишниот маж кој наводно ја убил 17-годишната девојка Николета во Перистери, јавија грчките медиуми повикувајќи се на објавата на грчкиот министер за јавен ред Такис ​​Теодорикакос.

dobivaj vesti na viber

-Тој сега е во рацете на грчката полиција, која го сомниче дека е извршител на убиството на седумнаесетгодишната Николета во Атина и ќе биде изведен пред надлежното обвинителство, објави министерот Теодорикакос.

Според информациите на newsit.gr, тој ја напуштил Атика како и Грција и заминал во Северна Македонија со намера да продолжи кон земјите од Централна Европа. Украдениот телефон на брутално убиената 17-годишна Николета како и блиската соработка на полициските власти на Грција и Северна Македонија, доведе до апсење на 21-годишниот Пакистанец, јавуваат грчките медиуми.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп

Повисоки плати за вработените во МВР од септември

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Приведено лицето кое оштети 18 паркирани возила на подрачјето на скопски Центар

Ана Ололовска

Поднесена кривична пријава за предизвикување на општа опасност

Ана Ололовска

Приведени двајца крадци од Косово, фатени на дело во Кочани, украденото вратено на сопствениците

Ана Ололовска

Приведен крадец од Пробиштип

Ана Ололовска