МВР со детали за несреќата во Штип

Од:

Полицијата извести дека вчера во 16.24 часот во СВР Штип било пријавено дека во хотел во Штип, при извршување на работни задачи, со тешки телесни повреди се здобиле В.П.(71) и Т.О.(56), двајцата од Штип.

Тие биле пренесени во Клиничка болница Штип, каде што В.П. им подлегнал на повредите.

Увид извршиле полициски службеници при СВР Штип, а на местото излегол трудов инспектор.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Локализиран пожарот кој избувна во штипската населба Пребег

Горан Наумовски

Два пожари на штипските гробишта, ЈП „Исар“ и ТППЕ Штип апелираат граѓаните да бидат претпазливи

Штип бара поддршка од воздух за гаснење на пожарите

Гром удри во две момчиња во Радовиш, 20-годишно момче загина, неговиот другар повреден

Анита Петровска Рајковиќ

76-годишник од Делчево загина во сообраќајка

Пожар во куќа во центарот на Штип