МВР: Санкционирани 461 лице за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

Од:

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 461 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Би можело да ве интересира

МЗ појаснува: За транзит низ Македонија не е потребен ПЦР тест

А1он

141 нов случај на Ковид-19, почината e една пациентка

А1он

Обвинителството предлага казни од по 2.500 евра за четири лица кои организирале веселби во време на пандемија

А1он

Случаите во Финска не се во базата на заразени од Македонија, велат здравствените власти

А1он

МЗ: Патниците во авионот за Финска транзитирале преку Скопје, само двајца имале македонски пасоши

А1он

24 заразени патници од Македонија слетале во Финска, земјата воведува задолжителен карантин и тестови

А1он