МВР: Приведен крадец од Скопје за издржување затворска казна

Од:

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска во 12.25 часот на улица „Гвадалахара“ во Скопје го лишиле од слобода Б.У.(40) од Скопје, баран по централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Лицето е спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Фатени 5000 криминалци, запленета дрога од 400 милиони евра – дилерите на мета на МВР

Пиштол пронајден во двор во основно училиште во Тетово

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Анита Петровска Рајковиќ

Пунктовите за вадење лични документи утре и задутре ќе работат со полно работно време

Поради генерална проба за Министерскиот совет на ОБСЕ, утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Предраг Петровиќ

Исчезна 14-годишна девојка на пат кон училиште во Скопје: Мајката со апел за помош

Орце Костов