МВР: 38-годишен маж од Виница починал во двор на познаник

Од:

Полицијата извести дека вчера во 20.35 часот во ОВР Виница, од Општа болница Кочани било пријавено дека кај нив бил донесен починат С.П.(38) од Виница.

Според пријавеното, околу 19.45 часот му се слошило во дворот на В.Ф.(61) во Виница, по што бил пренесен во болницата во Кочани, каде што лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Отстранета опасност од истечен хлор во филтер станица во Виница

Горан Наумовски

49-годишен скопјанец почина на работното место

Горан Наумовски

Скопјанец починал на Клиниката за токсикологија

Гостиварец паднал и починал во Старата скопска чаршија

Виница: Ја претепал, силувал и снимал 20 – годишната вереница

А1он

Маж од Штип паднал од мотор и починал