Мухамед Зеќири e нов генерален секретар на Владата

Од:

Поранешниот новинар и пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири, е назначен за генерален секретар на Владата, соопштија од „Илинденска“.

Одлуката за именувањето е донесена на денешната владина седница.

Зеќири неодамна поднесе оставка од пратенчката функција.

Тој доаѓа на местото на досегашниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски

Би можело да ве интересира

Од 1 февруари се планира враќање на администрацијата на работа во комплетен состав и со полно работно време

Ана Ололовска

Официјално: Кафеаните од утре ќе работат до 21 часот

Жарко Настоски

Компаниите опфатени со првата мерка од Пакетот 5 се ослободени од царинските давачки за суровини и репроматеријали во висина од 7,1 милиони евра

Жарко Настоски

Груби-Абазовиќ: Членството во НАТО и аспирациите за ЕУ-интеграција влог кон стабилноста и развојот на регионот

Ана Ололовска

ЕЕЗ: Договорот меѓу Макпетрол и Владата на Северна Македонија се ближи до целосна реализација

Жарко Настоски

Разрешен првиот човек на Царина Танасоски, на негово место доаѓа Горан Сугарески

Жарко Настоски